niedziela, 15 maja 2011

Mini-wykłady pod namiotem Solidarnych 2010

Możemy długo punktować manipulacje mediów, oburzać się na świadczące o rzekomo niskich kompetencjach intelektualnych uleganie tym manipulacjom, możemy przeklinać kłamców i bandytów, lecz możemy też zrobić coś innego. Jeden obraz wart jest tysiąca słów. A jedno spotkanie warte jest tysiąca listów. Nie ma lepszego sposobu na wyrobienie sobie o kimś czy o czymś opinii niż bezpośrednie spotkanie z danym zjawiskiem. Zatrzymać się, posłuchać, popatrzeć. Nie uczestniczyć. Poobserwować. Z dystansu. Jest to najlepszy sposób, by móc spróbować wyjść z zaklętego kręgu eksperymentu Asha i odnaleźć w sobie odwagę, by przyznać się przed samym sobą, która kreska jest najkrótsza.

To jest właśnie powód, dla którego warto pojawiać się na warszawskim Krakowskim Przedmieściu nie tylko 10 dnia każdego miesiąca. To jest powód dla którego warto było pojawić się na „faszystowskiej” i „antyfaszystowskiej”, tzn. na narodowej i antynarodowej demonstracji 11 listopada 2010. To jest powód dla którego warto być w miejscu, w którym dzieją się ważne rzeczy, bo ich obraz okazuje się często zupełnie odmienny od tego co przekazują nam media. Jeśli tylko pozwala czas i odległość nie warto przegapiać takich okazji. A taką okazją będzie cykl mini-wykładów pod namiotem Solidarnych 2010.Poniżej zamieszczam fragment zaproszenia:

Cykl spotkań "pod namiotem", jest odpowiedzią na rzeczywistość, którą możemy "pod namiotem" zastać. Tam oprócz oznak pogardy i agresji, widzimy prawdziwą troskę o Polskę, przejawiającą się w rozmowach gromadzących się tam ludzi. Rozmawiają oni ze sobą z niesamowitym zaangażowaniem o Polsce, historii, cywilizacji, kulturze i religii.

Dlatego też postanowiliśmy poczynić starania, by idąc tym tropem "namiotowi Solidarnych" nadać intelektualnego blasku. Stąd ten cykl miniwykładów. Na chwilę obecną przygotowane są 3 spotkania, jednak jesteśmy przekonani i będziemy czynić wszelkie starania, by było ich coraz więcej.

By w nich uczestniczyć, wystarczy przyjść na Krakowskie Przedmieście pod nasz biały namiot. Na miejscu będzie możliwość wysłuchania profesora Legutki, byłego ministra MSW Antoniego Macierewicza i profesora Terleckiego. Rozmowę z nimi poprowadzi Samuel Pereira.

Program spotkań:
18.05, godz. 19:00 - prof. Legutko [link do wydarzenia na FB]
19.05, godz. 17:30 - prof. Zdzisław Krasnodębski [link do wydarzenia na FB]
20.05, godz. 17:30 - poseł Antoni Macierewicz [link do wydarzenia na FB]
25.05, godz. 17:30 - prof. Ryszard Terlecki [link do wydarzenia na FB]

Wstęp wolny!

Zapraszamy wszystkich do zapisywania się na stronach wydarzenia, ale i przekazywania tej informacji bliskim i znajomym.


Zachęcam także do obejrzenia Antoniego Macierewicza w programie Pod Prąd. Program w dwu odcinkach na YT każdy w czterech częściach. Zamieszczam tylko pierwszą część każdego z odcinków, linki następnych części pojawią się na końcu filmu. Obraz Antoniego Macierewicza, jakiego nie obejrzycie w żadnej z głównych telewizji.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz